Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Transexualita

3. června 2007 v 10:03 |  SEXUÁLNÍ DEVIACE A ODCHYLKY
Co je příčinou transexualismu?
Během let bylo navrhováno mnoho příčin. Je dlouho známé z intersex údajů, že geny neurčují pohlavní identitu. Můžeme se také poučit z nedávných operací intersexuálních dětí, že "Genitálie+výchova" neurčí pohlavní identitu.
Nynější vědecké úsilí zacílené na příčiny silně naznačují neurobiologické původy transsexualismu: Něco se stane během nitroděložního vývoje centrální nervové soustavy (CNS) transsexuála tak, že jedinec zůstává s vrozeným, intenzivně si uvědomujícím opačným pohlavím tělesného cítění a sebevnímání. Ještě s jistotou nevíme, co je příčinou neurologického vývoje a je třeba provést ještě mnohá zkoumání. Ale neurobiologický směr pro tato vědecká zkoumání se zdá jasný.
Avšak dokonce bez jakéhokoliv vědeckého důkazu, který by podpořil jejich názor, mnoho psychiatrů a psychologů během minulých čtyř desetiletí jednoduše předpokládalo, že transsexualismus je "duševní onemocnění". DEFINOVÁNÍM tohoto společensky nepopulárního stavu jako duševního onemocnění, bez jakéhokoliv vědeckého důkazu jeho příčin, psychiatři tvořili pohled velké části establishmentu medicinských organizací a společnosti na transsexuály jako na "sexuální devianty".
Tato strana srovnává rozpory starší koncepce transsexualismu jako " duševního onemocnění " s dalším nedávno objevujícími se vědeckými důkazy pro neurobiologické příčiny.
Jak často se vyskytuje?
V diskusích o transsexualismu se lidé obvykle zaměří na otázku "co ho způsobuje". Avšak je zde další klíčová otázka, který není témeř nikdy diskutovaná, ale která je právě tak důležitá. Ta otázka je: Jakou prevalenci (rozšíření) má transsexualismus?
'Prevalence' vyjadřuje počet případů stavu přítomných v dané populaci v dané době. Jestliže existuje 100 případů nějakého medicínského stavu ve městě se 100,000 obyvateli, pak prevalence tam v té době je 1 z 1,000 (1:1000). Naštěstí můžeme vyměřovat z dobrých odhadů prevalence transsexualismu bez toho, abychom byli vědci. Každý dobrý novinář by se mohl docela snadno přiblížit k dosti dobrým hrubým odhadům.
Lékařští odborníci často uvádí prevalenci číslem 1:30,000 pro transsexualismus MtF a 1:100,000 pro transexualismus FtM. Tato čísla uvidíte v tisku donekonečna, jako v novinových příbězích z poslední doby ve Washington Post a New York Times. Nezdají se vám tato čísla zvláštní? Zobrazují transsexualismus jako neuvěřitelně vzácný stav. Přesto nyní mnoho lidí nějakého transsexuála zná nebo o nějakém ví ve své škole nebo podniku nebo malé komunitě. Tak odkud pochází tato "vzácná" čísla?
Tyto počty pocházejí z americké psychiatrické a profesní "Diagnostické a statistické příručky psychických poruch" - Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-IV).. Počty jsou často poskytovány médiím dvěma "elitními psychiatrickými centry" která mají dlouho vyhlášený a dominantní názor s ohledem na "psychiatrické teorie transsexualismu", totiž Clarke Institute v Torontu, Kanada a Johns Hopkins School of Medicine v Baltimore, MD. Zde je aktuální citace z DSM-IV-TR, srpen 2000, str. 579:
"Prevalence:
Neexistují žádné nedávné epidemiologické studie poskytující údaje o prevalenci poruchy pohlaví identity (Gender Identity Disorder). Údaje z menších zemí v Evropě s přístupem k statistikám sčítání obyvatelstva odhadují, že zhruba 1 z 30,000 dospělých mužů a 1 ze 100,000 dospělých žen usilují o operativní přeměnu pohlaví."
Tyto počty pocházejí z desítek let starých údajů, kdy se staly dostupné první moderní SRS. Avšak počty lidí vyhledávajících a dosahujících SRS se od té doby dramaticky zvyšují. Daleko důležitější je, že tato čísla neindikují prevalenci intenzivního transsexualismu. Zahrnují jen počty těch, kteří odvážně vykročit vpřed a požadovali SRS, když ještě byla neuvěřitelně intenzivní diskriminace. Zdravý rozum říká, že bylo mnohem více těch, kteří trpěli mlčky než by otevřeně vystoupit. Ale kolik?
Pojďme vykonat nějakou "numerickou detektivní práci":
Můžeme vyměřit prevalenci MtF transsexualismu v U.S. odhadem kolik transsexuálů zde již mělo SRS. Touto číslicí pak můžeme dělit počet obyvatelstva dospělých mužů v U.S. (do věku asi 60ti let, starší měli v minulosti jen nepatrný přístup k operaci).
Před rokem 1960 byla provedena operace SRS jen malinké hrstce U. S. občanů. George Burou, M. D. z Casablancy, Maroko, pak začal provádět velkou řadu zákroků v šedesátých letech používáním nesmírně zlepšené nové techniky "penilní inverze". Harry Benjamin, M.D., U.S. lékař, který provedl průkopnický výzkum a klinické léčby transsexualismu, začal odkazovat mnoho U.S. transsexuálů k Dr. Burou a k několika dalším chirurgům, kteří používali Burou novou techniku. (Lynn se později dozvěděla od Dr. Benjamina, že v roce 1968 byla mezi prvními 600 až 700 transsexuály z U.S., kteří podstoupili SRS).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 raven siafu raven siafu | 24. června 2007 v 9:48 | Reagovat

aloha vubec nevim kdo jsem a to je pro m osobne  peklo pC Jako L mholk JSEM ZE VSEHO VYDESENA  a jako kluk se citim jistejsi sebevedomejsi a taky vic nohama na zmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nedokazu uz ani psat ani cist jčenom detskou bibli tqak jasou nadherny ilustrace a vnitrne me to uklidnuje qal zqrovn zbiji pac jsem proecvok co si mysli ze muzu za 11 zari

2 the crow the crow | 24. června 2007 v 10:07 | Reagovat

ja vam to reknu taqkhle jsem proste ta divna holka co se zamilovala do jedny kocky rikat jeji jmeno nebudu ale bylomi s n jako v raji a nemuzu nba ni zapomenout ale prost e nevim kdo jsem a nechci ji uz nikdy nicim ublizit proto ji v zivote nesmim videt radeji si zmenaila  cislo brala me jako svyho kluka a s ni mi bylo stejne nejlip jen jsm ji ndokazaala nochranuit pac asi kluk nejsem proc jsem teda tak zmatena

3 the crow the crow | 24. června 2007 v 10:19 | Reagovat

mYSLIM SI ZE BUH EXISTUJE ALE NEUMIM SE S TIM VYROVNAT PAC PODLE bIBLE SESLAL N zem potopy zkazu lON by to dle myho wkromnyho nazoru vubec neudelal lidi si to  bud zavinili sami nebo to mohlo bejt neco dbelskyho v nich ale dobro precce musi jednou vyhrat nad svetovym zlem a j jedno jewstli je gay lsbicka transexual ale ti to maj nejtezsi jim musi medicina a lečky a hormony pomahat mnohem vic nez ostatnim lidem ale oni se tak proste narodili jen trpej ale vedaa efhnika je supr  a pirřoda je jeste krasnšjsi v ni je tčz hudba

4 Tezz Tezz | 24. června 2007 v 11:14 | Reagovat

Děkuji za upřímnost

5 Marek Marek | 8. dubna 2008 v 13:14 | Reagovat

Sakra jsem kluk a asi jsem transexual myslim ze kdyz jsem jako holka je to lepsi pro me !! ale ne pro ostatni lidi zacinaj se mi smat atd . :'(

6 - - - - - - - - - - | 28. května 2008 v 14:59 | Reagovat

Je to hrůza, když si vemu dámské prádlo je mi v tu chvíly skvěle, když si vemu třeba růžová tanga je mi ještě líp, pak k tomu přidám nějakou podprsenku, sukni, nějaké to tílko a boty na podpatku, nějaký ten make-up a připadám si opravdu jak žena. až na to že jsem stále v tom mužském těle, strašně bych chtěl být ženou a žít normální život ale nejde to !!!!!!!!!!!!

7 ........ ........ | 29. května 2008 v 9:10 | Reagovat

ahoj je

8 Nick Nick | 27. srpna 2008 v 20:22 | Reagovat

Jo mno já jsem ve skutečnosti holka, ale oblíkám se chovám se jak kluk, všichni už si na mě zvykli, pánejo, to je pohoda..... :)

9 anonym anonym | 22. května 2009 v 11:14 | Reagovat

[2]: Já mám ten samí problém, od malička, se mi líbí jen holky mého vkusu. Je to to nejhorší co může existovat, byla jsem zamilovaná do 2 holek, ale nemáme žádnou šanci, protože holky chtějí kluci a né nás, asi si dokážeš představit jak je to hrozné, můj život je peklo, jen trpím a trpím. Je to úděl od boha a nejhorší je že se s tím nedá nic dělat.

10 PUNXIS PUNXIS | 26. května 2009 v 14:12 | Reagovat

DEMENCE

11 tsgisjiiwza tsgisjiiwza | E-mail | Web | 28. května 2009 v 17:28 | Reagovat

njFmRH  <a href="http://lyqsqqirdsau.com/">lyqsqqirdsau</a>, [url=http://rgvdnmbcmdvd.com/]rgvdnmbcmdvd[/url], [link=http://svpgkplkaqsu.com/]svpgkplkaqsu[/link], http://seitblnuoiku.com/

12 blabla blabla | 7. listopadu 2009 v 20:50 | Reagovat

Ahoj všichni, asi jsem jeden z vás (TS)- FtM, pokud se tak cítíte a chcete to, jděte za svým cílem, nebojuj te se svým tělem, pokud je vám cizí, netrap te se, buďte rádi, že v dnešní době se s tím naopak můžou lidé svěřit a nebát se, odpovídám na nějaký komentář k tomu, že s tím nejde nic dělat, chyba, jde! Já sám už mám něco za sebou a všem držím palce :))

13 Jeden transexuál do party Jeden transexuál do party | 27. prosince 2009 v 12:35 | Reagovat

Ano lidi patřím také do transexuálů. Jsem holka a od 12 chci být muž. Strašně moc. Nechci být srážena narážkama "to je jen pro holky" atd. atd. Nesnáším holky ze třídy neustále brebentí o píč******** víc mě zajímá co si povídaj kluci. Prostě mám pocit že mezi ně patřím. Nejhorší na tom je, že nikdy nebudu moci na operaci moje rodina bere homosexuály, transexuály a podobné věci za špatné a ty lidi bere za pitomce. Když bych v dospělosti na tu operaci šla už bych se nemohla rodině podívat do očí.
Toto je vážně prokletí, ale upokojí mě to, že nenosím sukně, posiluju svaly a chovám se jak kluk.

14 danny danny | 4. ledna 2010 v 21:41 | Reagovat

ahoj lidicky tak jsem jedna z vas odmalicka chci byt klukem - proste to nemuzu pochopit proc to tatkto je ani nevite jak me to stve, protoze nikdy nebudu moci rici nekterym lidem co knim citim a nejhorsi to je s rodinoum jak jim to vysvetlit :(

15 Mike Trenc Mike Trenc | 13. června 2010 v 19:03 | Reagovat

Vypadám jako kluk, chovám se tak a oblíkám, ale nejsem jím... líběj se mi holky... Ale nic s tim nenadělám... Moje rodina mě za 4 roky vykopne z domova... Chci to udělat a udělám... Už beru hormony... A to je mi teprv 14... celé mé okolí to vzalo mnohem líp než moje rodina... Nakonec mi pomohla moje třídní... Podporuje mě... Jedinej dospělák co za mnou fakt stojí a psychycky mi pomáhá... Mám holku... A pro lidi jako já FtM nebo naopak sou fakt nej bisexuálové... Věřte... Nebo tolerantní heterosexuál...

16 verunka verunka | 14. června 2010 v 15:56 | Reagovat

Mám přítele s kterým sem rok a nějakyho půl roku vím že je transexuál.Začal se "léčit" a je na tom psychicky o dost lépe.Tento měsíc už snad bude na hormonech:-).Nokdy bych ho neopustila i přes to že z něj bude žena.Všem bych doporučila se také jít "léčit".Věřte že vám bude líp,A toho co budou říkat nebo říkají ostatní na to kašlete.Je to jen váš život!Vám bude líp a vy budete to co chcete být!

17 Macek Macek | E-mail | 14. července 2010 v 23:04 | Reagovat

Mám to neuvěřitelně v hlavě zamotaný...snažím se bejt normální...tak se pokouším o vztahy s klukama...jenže to nejde...prostě jě to divný líbat se s klukem a myslet na holku kterou miluješ...nevyznám se v sobě ale je pro mě příjemější chovast se jak kluk...nejhorší na tom je že kvůli tomu sem ztratila mnoho přátel bydlím v malém městě a mnoho lidí se mi posmívá jen kvůli tomu že se oblíkám jako kluk...řekla jsem to pár lidem a teď už tu pro mě nikdo není...nechci to už říkat dál...ztratila jsem kvůli tomu až moc lidí a nikdo mě stále nepochopil...sem zamilovaná a hrozně bych si přála bejt normální..každý večer o tom přemýšlím jaký by to bylo bejt normální:(a nwm co mám dělat:(

18 xxxx xxxx | E-mail | 21. září 2010 v 15:00 | Reagovat

Přesně vím jak ti je! Miluju jednu holku celým srdcem! Ona je můj sen! moje největší životní přání! ale NIKDY jí nebudu moct mít! Umírám z toho žiju v ženském těle a přitom jsem kluk! všichni lidi se odemě odvrátili a rodina to nechápe taky už nevim co dělat. Je to PEKLO! to nejhorší na světě! Přeju si buď umřít a nebo se narodit znova ale ve správném těle!!!!!

19 Ren Ren | Web | 25. prosince 2010 v 19:27 | Reagovat

Ahoj.
Pro všechny kteří se cítí být uvězněni v ženském těle - rozhodl jsem se založit blog, na kterém bude sepisovat a překládat informace o transsexualitě(především právě FtM). Pokud vás to zajímá, můžete se podívat, snažím se tam přispívat i radami jak se s tím vším vypořádat a co dělat.
Klidně mě můžete jakkoli zkontaktovat pokud potřebujete víc informací které nejsou dostupné v češtině, nebo i když si chcete jen promluvit.

20 bambulka55 bambulka55 | 21. ledna 2011 v 20:52 | Reagovat

Je to pro všechny ktery se citi beznadějně... Nic neni beznadějny....  Sem strašne zmatena určitě sem holka ale spíš se mi asi taky libi holky ale musi vypadat jako kluci ptž mě se nikdy nelibil zadnej kluk a tuhle sem zahlidla holku ktera vypadala jako kluk vim o ni z vypraveni že je to kluk uvezneny v ženskym tele ale ještě než sem to vedela stihla sem se do ni zamilovat... Ale když to vyprchalo stala se mi ta sama situace nedavno... a vim že proste neco na tom je tak to nevzdavejte ptž je určitě vic holek jako ja... i když zrovna ja si nikoho nenajdu ptž takovych lidi je malo =( ale jen tim chci řict že si určitě každej z vás nekoho najde nebojte se ptž na každeho čeka ta prava a bejt vama tak z toho udealm vaši přednost a sem ebevedoma =) holkam nezaleži na pohlavi každou má lakat neco jineho držím všem palce at ste v pohode a všechno zvladnete =)

21 dan dan | E-mail | 25. července 2011 v 16:06 | Reagovat

Ahoj přátelé , s touhle problematikou bujiju už několik let , tak jsem založil nowé "amatérské" foum , prosím můžte mi pomoct získat nowé informac a zkušenosti ?
http://transsexualitacz.xforum.cz/
děkuji Dan

22 Alexej Alexej | 25. srpna 2011 v 17:48 | Reagovat

[20]: Škoda, že tě neznám osobně, rád bych se z tebou seznámil. ;)BTW: Alexej.Hynek@seznam.cz

23 Michaela Michaela | E-mail | 2. listopadu 2011 v 21:03 | Reagovat

ahoj vsem cetla jsem komentare a musim priznat ze rovnez ze zacatku jsem to vse prozila ale mnela jsem velmy dobreho kakamarada ktery byl semnou as dokonce jinak bych sama asi skoncila nekde na blazinci anebo bych to zabalila.Dnes je tomu uz 6 let co jsem po operaci jsem zena a vdala jsem se a jsem stastna.Az na jednu vec ze jeste zarustam syce ne tak moc ale maskuji to jak se da ale mam klid uz mi nikdo nenadava ze jsem buzna a tak dale.Ale zacatky byli dosti spatny

24 xxx¤¤¤xxx xxx¤¤¤xxx | 20. února 2012 v 15:16 | Reagovat

lidi sem transexual a nevim co s tim mam delat ale nikomu sem to neřek krome moji mamce a tatkovi co na to nic ale libi se mi když se  citím jako holka

25 Adam Adam | 10. března 2012 v 17:22 | Reagovat

Hojky,asi jsem transexual FtM :) 4.3 2012 mi bylo 13 let :D od svych 5-ti let se chovam,oblíkám jako kluk.Asi jsem kluk :) děsně mě štve když se lidi ptají ty si holka nebo kluk :@ do 11 let se mi líbily kluci,ale od 12 se mi kluci líbit přestaly a ted se mi asi trochu začínají líbit holky :p vydávám se za kluka,na fb mam sve fotky a sem tam jako kluk :D holkám s elíbím,a mě se líbí když mě mají lidi za kluka,jenže když oji kamaradi řeknou že sem holka a to moje pravy meno ktery ze srce nenavidim urrhh :@ uplně mně to zabijí :( moje mamka to bere dobře :) říká že kdybych se nechal přeoperovat na poravdového kluka,tak yb to nevadilo,protože budu vždycky její milované dítě :D aspon mam nějakou podporu :)

26 Adam Adam | E-mail | 10. března 2012 v 17:38 | Reagovat

ještě jsem zapoměl napsat - take mi nadavají,utahujou si ze mě,pořád si o mě povídají,uražejí mě tad. neřeším jě,je to těžké ale zvladnout se to dá :) všm kteří to mají stejné - zvladnete to,ty kteří vám nadavají atd. těch si nevšímejte nebo jim to nějak oplatte ;) zvladnete to :) věřím vám ;) ja to taky zvladam :3  jo a potřeboval bych nějake stahovadlo ( binder) nevíte kde bych ho mohl sehnat?? kdyžtam pište na mail :) díky

27 Adam Adam | E-mail | 18. června 2012 v 19:56 | Reagovat

caw,jsem TS FtM,my TS lidi to máme hodně těžké,nadávají nám,posmívají se nám,šikanují nás..a to jen protože jsme jiní....Tyhle lidi nesnáším,přál bych jim aby byly na našem místě a zjistili jaké to je být uvězněný ve špatném těle..potom by nás nechali.At už jste FtM nebo MtF TS..jděte si za svým..budte štastní,začněte to řešit co nejdříve..potom to budete mít mnohem jednouší(myslím hormonální léču,operace) A s transexualitou vubec nesouvisí sex. orientace...

28 viktor viktor | E-mail | 24. března 2013 v 2:14 | Reagovat

jsem holka ktera chodi oblecena jako kluk ... mam aj fb z mojimi fotkami a chlapcenskym mjenem .... najde se tu nekdo kdo o tom pokeca?

29 viktor viktor | E-mail | 24. března 2013 v 17:44 | Reagovat

[26]: ahoj ..... mohol bi si pokecat??? prosim

30 Lukáš Lukáš | 30. září 2013 v 19:37 | Reagovat

Jsem holka a taky jsem uvězněn v ženským těle je to fakt hrozný když nemůžu být tim čim jsem spojen duší zatim to nikdo neví bojim se to říct,protože  jak znám lidi tak hned začnou soudit. Někdy si říkám proč jsem se nemohl narodit jako kluk na operaci nevim jestli bych měl odvahu nesnášim doktory a už šílim takže já fakt nevim co budu dělat trápim se rád bych se seznámil s lidmi co mají stejný problém jako já.

31 viktor viktor | E-mail | 2. prosince 2013 v 20:12 | Reagovat

[30]: hele nejsi v tom sam neboj :)ja mam taky isty tiež neviem čo robit ozvi se prosím ... Vuko :)

32 viktorio viktorio | E-mail | 2. prosince 2013 v 20:14 | Reagovat

mam taky isty problem ...

33 viktor viktor | E-mail | 3. ledna 2014 v 0:53 | Reagovat

muj fb :viktoria oskova,alebo viktor blaho napíste nekdo s podobnim problemom

34 MirkaKida MirkaKida | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 12:11 | Reagovat

Peels help to escape from the greater part age amendments dermatological layer. Procedures efficient at any age, intended for skin of any species. After light exposure disappear small wrinkles, skin area turns out smooth, without wrinkles. Regeneration – three days. deeper peeling beautifully copes wrinkles (expression, age, smoothing minor scars, removes freckles.
Rehabilitation – 7 days. Deep peeling conducting in the beauty medical facilities. This is very effective operation, but requires long period regeneration – up to thirty days.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel-procedure-what-is-the-right-order>chemical peel procedure</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama