Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Pohlavní zneužívání

2. června 2007 v 14:11 |  ZNEUŽÍVÁNÍ - TÝRÁNÍ
Pohlavní zneužívání je trestným činem proti lidské důstojnosti, který narušuje zájem na nerušeném sexuálním rozvoji dětí nebo jiných nesvéprávných osob.
Pohlavní zneužívání svéprávných osob nebo pohlavní zneužívání menší intenzity nespadá pod trestný čin pohlavního zneužívání, ale může spadat pod kvalifikaci jiného trestného činu nebo přestupku. V tomto významu není pohlavní zneužívání právnickým, ale psychologickým, sociologickým nebo etickým termínem, do nějž naopak nemusejí spadat některé konsensuální případy trestného činu pohlavního zneužívání. V odborné literatuře bývá například opakovaně citována část definice pohlavního zneužívání, která údajně byla obsažena v blíže neurčeném dokumentu zdravotní komise Rady Evropy z roku 1992.
Podle platného českého trestního zákona (§ 242-243 tr. z.) se trestného činu pohlavního zneužívání dopustí ten, kdo vykoná soulož s osobou mladší než patnáct let nebo kdo takové osoby jiným způsobem pohlavně zneužije, jakož i ten, kdo zneužívaje závislosti osoby mladší než osmnáct let nebo osoby svěřené jeho dozoru, přiměje ji k mimomanželské souloži, nebo kdo takové osoby, zneužívaje její závislosti, jiným způsobem pohlavně zneužije.
Každý je povinen trestný čin pohlavního zneužívání překazit (§ 167 tr. z.), nevztahuje se na něj však všeobecná oznamovací povinnost (t. j. obecně není trestné neoznámení již dokonaného činu). Zákon o sociáolně právní ochraně dětí (359/1999 Sb.) však v § 10 stanoví, že obce, státní orgány, pověřené osoby, školy, školská zařízení a zdravotnická zařízení, popřípadě další zařízení určená pro děti jsou povinny mimo jiné oznámit obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností skutečnosti, které nasvědčují podezření, že dítě je ohroženo trestným činem, násilím, živí se prostitucí atd.
S trestným činem pohlavního zneužívání úzce souvisí trestný čin svádění k pohlavnímu styku(§ 217a tr. z.)
Trestný čin pohlavního zneužívání nesl dříve název trestný čin pohlavního zneužití (1950 - 1961) či zločin zprznění (do r.1950 )
Zdroj : Wikipedie.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | 18. února 2008 v 11:58 | Reagovat

Když mi bylo asi něco kolem 4 roku,nevlastní bratr mě nutil k oralnímu sexu a masturbaci.Došlo by i k pohlávnímu styku,ale pamatuju si celkem přesně,že to bolelo a on přestat..Dneska je mi je 28 let a teprve nedávno jsem o tom poprvé mluvila.Rozpomněla jsme se až po letech na detaily.Dneska ani nevím,kde brácha je a je mi to jedno..Nikdo se mě na nic nikdy neptal a já mlčela...Naslouchejte dětem!

2 terka terka | 14. března 2008 v 19:58 | Reagovat

terezo je mi te fakt lito!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama