Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Rakovina prsu - přenosná pohl.stykem

22. dubna 2007 v 10:19 |  RAKOVINA
Australští vědci přišli s objevem, že se během pohlavního styku může lidský papillomavirus (HPV) dostat přes mlékovody bradavek do vnitřních tkání a tam způsobit rakovinné bujení. HPV je jedním z nejčastěji pohlavně přenášených virů a u žen může způsobit také rakovinu děložního čípku.
SYDNEY - Profesor James Lawson z australské University of New South Wales testoval nádory ženského prsu a zjistil, že polovina z nich byla nakažena lidským papillomavirem, který způsobuje právě nádorové bujení děložního čípku.
"Víme, že ten virus vychází ven z prasklých buněk a šíří se dotykem. Takže je docela jasné, že se během pohlavního styku může dostat do prsou. Dokonce se může přenášet při sprchování a koupání," varoval profesor Lawson.
Vysoce rizikovou formou je HPV 18, která způsobila rakovinné bujení u 24 z 50 sledovaných vzorků nádoru prsu. U mužů zatím není známo žádné vážné poškození jejich těla při nakažení tímto virem. Fungují pouze jako přenašeči na ženy, u nichž může způsobit vznik nádoru nejen v prsu, ale především v děložním čípku.
Kliknutím fotografii zvětšíte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radek Radek | 8. února 2008 v 12:46 | Reagovat

WOW!!!!to je hustý!a jsou hezký!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama