Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Rakovina prsu a příznaky

22. dubna 2007 v 10:20 |  RAKOVINA
Tým britských výzkumníků napsal ve své zprávě, že ženy, u kterých se vyvinou příznaky, které se neshodují s jejich utkvělou představou o rakovině prsu, pravděpodobně vyhledají lékařskou péče se zpožděním. Vedoucí autorka Carolína Burgessová, výzkumná psycholožka v nemocnici Sv. Tomáše v Londýně, a její kolegové napsali: "Příznaky, které neodpovídají očekávaným příznakům rakoviny prsu, mohou přispět ke zpoždění při vyhledání lékařské péče. To znamená, že je potřeba lépe informovat veřejnost o příznacích rakoviny prsu."
Předchozí výzkum zjistil, že 20% až 30% žen odkládá návštěvu lékaře poté, co objeví příznaky rakoviny prsu, třebaže tříměsíční nebo delší zpoždění znamená výrazné snížení jejich šance na přežití. Výzkumníci chtěli zjistit důvody, proč ženy nevyhledávají lékaře, aby mohli zlepšit plán veřejné vzdělávací kampaně, která povzbudí ženy k okamžité návštěvě lékaře. Výzkumníci vybrali 46 žen, které byly diagnostikovány s rakovinou prsu. Ženy rozdělili do dvou skupin podle toho, jestli vyhledaly lékařskou pomoc během dvou týdnů po objevení nějakých příznaků rakoviny prsu, nebo zda odkládaly návštěvu lékaře o více než tři měsíce.
Výzkumníci vedli se ženami diskuzi o průběhu zjištění příznaků rakoviny, její diagnóze a léčbě. Závěry publikovali v prosincovém vydání Britského deníku lékařské praxe. Burgessová a její kolegové zjistili, že ženy, které vyhledaly lékařskou péči později, měly většinou rozvinuté nejednoznačné příznaky. Ženy však okamžitě nerozpoznaly jako možnou rakovinu prsu příznaky, jako je obrácená prsní bradavka nebo svraštěná kůže na prsu, které se vyskytly namísto známého příznaku malé hrudky velikosti hrášku.
Ženy, které se zpozdily při vyhledání ošetření, měly pocit, že by zbytečně "rušily" svého lékaře a nepřikládaly svému zdravotnímu stavu takovou váhu, aby kvůli němu přerušily neodkladnou práci nebo i práci v domácnosti. Zpráva ukazuje, že tyto ženy nehledaly léčení, nicméně sledovaly svoje příznaky a byly připraveny zajít k lékaři, pokud by se příznaky zhoršily. "Toto popírá tradičního pohled, že mnoha ženám, které vyhledaly návštěvu lékaře se zpožděním, je jejich zdraví lhostejné," říkají autoři. "To prokazuje, že to, co se zdálo jako lhostejnost k opravdovým lékařským potížím nebo nechuť se nechat vyšetřit, je spíše individuální přání prozkoumat další volby, nebo jednoduše ukazuje optimistický postoj k problémům."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MARTIN WSZOLEK MARTIN WSZOLEK | E-mail | Web | 21. srpna 2007 v 13:11 | Reagovat

JASNOVÍDEC DOPORUČUJE  CD Tune-Up

Popis produktu  www.hemi-sync.cz

Posilte přirozenou schopnost těla normalizovat svoje funkce. Urychlete rekonvalescenci po nemoci, zranění či po chirurgickém výkonu. Tune-Up může rovněž poskytovat úlevu při podráždění kůže, bolestech hlavy či při svalovém napětí. Denním používáním nabudete optimální tělesné kondice.

Technické parametry

Cvičení Human Plus® - anglické verbální vedení - délka 60 minut.

Užití: Těhotenství a porod, celkové zdraví, krevní tlak, rakovina.

Samostatné CD

Rozdělení dle využití

        Těhotenství a porod

        Podpora zdraví: Celkové zdraví

        Podpora zdraví: Krevní tlak

        Podpora zdraví: Rakovina

TOTO CD DOPORUČUJE JASNOVÍDEC MARTIN WSZOLEK  http://mysteria.unas.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama