Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Pravda o Marihuaně

17. dubna 2007 v 18:07 |  DROGY
Marihuana je dnes jednou z nejvíce užívaných drog ve společnosti.
Názory na to, nakolik je marihuana nebezpečná, se velice liší. Mnoho lidí se domnívá, že kouření marihuany není o nic více nebezpečnější než konzumace piva. Jiní to považují za odrazový můstek pro takové drogy, jakými jsou heroin nebo kokain.
Co je pravdou? Jaké jsou skutečné účinky marihuany?
Tyto stránky vám poskytnou přesné informace o marihuaně a hašiši, abyste mohli oddělit fakta od matoucích - a často nepravdivých - názorů o této droze. Informace, které zde budete číst, jsou pravděpodobně odlišné od toho, co jste slyšeli od svých přátel. Ale jsou to fakta, která vám ani vašim přátelům možná nikdo nikdy neřekl.
Než se rozhodnete vyzkoušet marihuanu - nebo jakoukoli jinou drogu - sežeňte si fakta. Pak se můžete sami rozhodnout.
Co je Marihuana???
Je-li dnes Cannabis (hašiš a marihuana) jednou z nejspornějších drog, je tomu pouze z jediného důvodu: Fakta o Cannabisu - a tato fakta existují - jsou známá jen málo nebo vůbec ne.
Cílem tohoto materiálu je alespoň trochu napomoci mladistvým i dospělým k lepší orientaci v záplavě protichůdných názorů, polopravd a někdy i lží.
Co je joint? Pod tímto výrazem se rozumí určitý druh vlastnoručně připravené cigarety, která obsahuje některou z forem drogy připravované z rostliny Cannabis buď v čisté podobě, nebo ve směsi s tabákem.
Co je Cannabis? Cannabis je odborný název pro konopí (Cannabis sativa, konopí seté) - rostlinu, která je rozšířena po celém světe. Konopí neboli Cannabis vylučuje pryskyřici, která obsahuje účinné omamné látky.
Pojmem Cannabis se proto v užším smyslu označuje psychotropní droga ovlivňující vnímání, připravovaná z rostliny Cannabis.
Co je THC? V pryskyřici vylučované z rostlin Cannabis (především ze samičích květů) je obsažena vlastní psychoaktivní účinná látka, totiž THC (delta-9-tetrahydrocannabinol), tj. éterický olej. Konopí s nízkým obsahem THC (užitkové konopí) se používá k průmyslové výrobě, zatímco rostliny s vysokým obsahem účinné látky slouží jako tzv. drogové konopí k přípravě hašiše a marihuany, dvou hlavních forem Cannabisu na trhu s drogami.
Co je marihuana? Marihuana ("marjánka") jsou sušené a hrubě rozdrcené listy a kousky lodyh rostliny Cannabis, které se míchají s okvětními lístky, obsahujícími velké množství účinné látky. Marihuana se běžně označuje i jako "tráva", "pot" nebo "čaj".
Co je hašiš? Hašiš ("konopná pryskyřice") je pryskyřice produkovaná rostlinami Cannabis, jež se získává ze samičích květů. Hašiš není v podstatě nic jiného než koncentrovaná pryskyřice. Ta se suší a obvykle se dodává v podobě lisovaných placiček a kostek. Bežně se označuje jako "haš" nebo "shit". Hašiš je v průměru šestkrát účinnější než marihuana.
Hašiš a marihuana se konzumují v cigaretách v čisté podobě nebo smíchané s tabákem jako "joint", kouří se v dýmkách nebo se marihuana přidává do těsta na sušenky, koláčky apod.
Původní velikost 796 x 600
MĚKKÁ DROGA???
Měkký má v této souvislosti význam "nečiní tělesně závislým". To se však týká Cannabisu pouze podmíněně a zcela pomíjí aspekt potenciálu psychické závislosti.
Pojem "měkký" však daleko více naznačuje, i když nemá být definicí, že určité substance jsou relativně neškodné, na rozdíl od tzv. "tvrdých" drog. Podle této logiky by mohl být "měkký" i rucní granát, pokud bychom jeho bezprostřední účinky porovnávali s bombou. Budeme-li drogy klasifikovat podle jejich skutečných zdravotních a sociálních účinků, účinků na rozum a osobnost, bude brzy jasné, že "měkké" drogy jsou pouhým mýtem. To platí zejména tehdy, hovoříme-li o Cannabisu.
TAKŽE??!!
Cena za Cannabis není jen bankovka, kterou zaplatíte dealerovi. Skutečnou cenou je vždy kus vlastního života.
Na otázku, kterou drogu považuje za nejnebezpecnější, odpověděl americký drogový expert a bývalý "feťák" John Duff: "Marihuanu." Proč? Protože marihuana nepřichází v podobě smrtícího nebezpečí s dýkou v ruce tak jako heroin, ale jako přítel a utěšitel, jako "bezpečný" spoluhráč, který si vás však omotá kolem prstu a systematicky bude ničit celé generace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | 22. března 2011 v 12:16 | Reagovat

Musím říct, že děkuju za ten poslední odstavec. Náš syn má s trávou problém. Rozhodně to není žádný víkendový uživatel, ale vypěstoval si jak slušný psychický návky, tak totální letargii a nezájem o vše kolem, kromě hulení. Náš pohled se proto nyní od neškodné kytičky dost odchýlil. Jenže většinou si člověk přečte jen oslavné ódy a o potencionálním nebezpečí jen málo.

2 travovy_somelier travovy_somelier | 28. února 2012 v 15:43 | Reagovat

Tak čakal som od toho článku trochu viac v podstate tam dokopy o marihuane nič neni. Ale k veci nechcem nikomu hovoriť o tom jaká je marihuana dobrá neni! marihuana je zlá ale ani zdaleka nie tak zlá ako alkohol alebo cigarety.Tak by som len chcel vyviesť autora tohto článku z omylu celý svet hovorí o tom ako marihuana zabíja mozgové bunky, neni na tom ani kúsok pravdy. Práve naopak nemecký vedec dokázl už v 80tich rokoch že marihuana nie zabíja ale vytvára mozgové bunky a má podobné účinky ako čokoláda t.j. odbúrava stres uvolňuje sa hormón štastia endorfín ktorý ktorý má dobrý vpliv na pokožku a lieči kožné ochorenia dalej prináša pocit štastia.Odporúčam si prečítať o Dr. Ondřejovy Hanušovy ktorý podrobne opísal pozitývne a negatívne účinky marihuany na človeka a dozvietze sa veci typu že tráva lieči rakovinu a podobne.
Otvorte oči ludia vláda zatajuje luďom fakty o tejto liečivej a užitočnej rastline. Fajčenie marihuany škodí vašim plúcam tak isto ako všetko ostatné čo vdychujete okrem kyslíku a to je jediné v čom je marihuana škodlivá. Ja sám fajčím marihuanu už 10 rokov žijem aktývny život venujem sa športu a úspešne už 4 roky vediem vlastnú firmu a verte alebo nie nápad na jej založenie vznikol pri vodnej fajke =) myslím že marihuana spôsobuje rebéliu bez pochyb vás kvalitný matroš na pár hodin vypne ale v žiadnom prípade vás nespravý hlúpimi práve naopak možno až potom pochopíte že život neni len o chodení do roboty ale o vás tak nenechajte sa ovládat systémom ktorý vás klame a zneužíva vás ale začnite žiť tak ako sami chcete a keď máte chuť tak si ubalte a odpálte to 100% vám možem zaručiť že to na čo nakoniec zomrete nebude mat s marihuanou nič spoločné

3 Truth Truth | 27. května 2014 v 17:02 | Reagovat

Naprosto souhlasím s komentem nade mnou. Co je nejvýdělečnější podnik v dnešní době? Farmaceutický. Představte si, že kdyby každý věděl pravdu o marihuaně tak si jí vypěstuje bez problému. Je to přeci jen účiný lék! Farmaceutické společnosti by najednou byly bez zisku. Žádné jedy a uměle vytvořené drogy s vedlejšími účinky zvané "léky" by jim nevydělávali. Proto je marihuana nelegální. Přeci jen byla ještě před 80 lety zcela legální! Používala se na papír, oblečení, má jedno z nejpevnějších vláken! Nástupem farmaceutických společností také nastoupila ilegalizace marihuany. Zjistěte si fakty lidi! Nenechte se mást mass mediama a podobnými blbostmi!

4 Etopra Etopra | 11. května 2016 v 8:33 | Reagovat

Skvělé konopné oblečení pro pány:

http://www.bambusova-moda.cz/panske-obleceni-z-konopi

5 Richard Richard | 29. března 2017 v 23:27 | Reagovat

[1]:To vyzera na charakterovy problem a nie v trave tak isto može hocičomu podlahnut a mat v tom navyky ja kurim niekolko rokov a absolutne ma to neovyplyvnuje v realnom živote pretože si viem rozdelit veci kedy mam byt realny a kedy možem mat na haku veci a vklude doma oddychovat zhuleny pred fajn filmom. Je uplne jedno o aku drogu alebo alkohol sa jedna ide vždy o charakter človeka

6 Martin Martin | 4. srpna 2017 v 13:26 | Reagovat

Dulezite je, ze je to dar prirody, neni to nic umele vytvoreneho, smichaneho, vypaleneho,... Jestli se to urcuje jako droga, budis. Ale zakazat pestovani by se nemelo. Moje maminka trpi roztrousenou sklerozou a jedine, co ji pomaha je marihuana. Tak jsem se letos dala do pestovani.Takze doporucuji kaslat na zakony, pokud mate podobnou situaci a pestovat. Pokud mohu i doporucit eshop, tak https://www.nejlevnejsi-growshop.cz/ - maji tam super vybaveni a se vsim poradi i zacatecnikum.

7 Noel Noel | 10. února 2018 v 18:33 | Reagovat

Každý dar přírody se dá vzít a zneužít. Je to o přístupu. Co do pěstování můžu doporučit https://www.nejlevnejsi-growshop.cz/ pokud začínáte, určitě se tam nejdřív poraďte.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama