Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Posviť si na to

19. dubna 2007 v 17:09 |  SVOBODA VOLBY

Časté dotazy

Co je to za kampaň?

Respektujeme přání zákonodárců a dalších kompetentních tlumočníků veřejného mínění, kteří si v době několika návrhů na změnu potratové legislativy u nás přáli, aby se do popředí dostala osvěta. Kampaň má tedy především cíl osvětový, informační a sděluje bez tabuizování zejména mladým lidem to, co se v ČR denně děje a co má za následek v průměru 70 zmařených lidských životů. Jsou to především mladí lidé, kteří touží, aby dospělí odhodili pokryteckou image, která se tváří, že se nic neděje a otázka je tak složitá, že v podstatě se žádného dobrého řešení nelze dobrat. Tedy rozmotání uzlu neporozumění vážnosti otázky umělého potratu je další konkrétní cíl kampaně.

Proč takové obrázky?

Motiv kampaně má zpřístupnit přiměřenou formou hloubku toho obrovského zla, které se děje. Není obviňující, jen vypovídající o náročné realitě. V sekundárním dopadu vede k evokování dobrých lidských vlastností: podporuje vděčnost, odpovědnost, vážnost osobní prevence před špatným rozhodnutím s dopadem na celý zbytek života a solidaritu s druhými i jejich starostmi.

Je jasné, že zobrazení nahé reality umělého potratu je bolavé a přestože veřejnost konzumuje často mnohem drsnější grafická zpodobnění jiných situací, může být zpočátku zaskočena. Osvětu ale nelze dělat cenzurou. Potřebujeme otevřený přístup k informacím, abychom si uměli udělat svobodný a skutečně vlastní názor na věc. Současné unifikované mínění ve stylu "potrat je zlo, ale je třeba, aby byl dostupný" si nejen protiřečí, ale nepochybně se odvíjí od neodstatku znalosti toho, oč skutečně při umělém potratu jde.

Ale potratů ubývá!

Ano, a je to výborné. Jsme přesvědčeni, že preventivní kampaň, která zpřístupní tabuizovanou otázku mladým, přispěje k dalšímu poklesu a proto jsme ji také realizovali. Víme, že nikdo zpravidla nechce k umělému potratu nijak osobně přispět ani jej podstoupit. Často však je třeba mít jasno ještě dřív, než se ocitneme v složité situaci, ze které nebudeme znát cestu ven. I proto kampaň mluví možná netradičně jasným jazykem.

Ale mluvit je snadnější než pomáhat prakticky!

Součástí činnosti Hnutí Pro život ČR je také zprovoznění celorepublikově zdarma dostupné linky pomoci. Během kampaně je Poradna pro ženy v tísni Aqua vitae připravena stejně jako jindy pomáhat mladým dívkám, ženám i rodinám zdolávat obtíže spojené s těhotenstvím.

Kde se ještě kromě billboardů lidé s kampaní setkají?

Po republice se v Ostravě, Brně a Praze a na dálnici D1 povedlo umístit desítky velkoplošných plakátů. Využilo se také tzv. megaboardové reklamy, kdy byly motivem osazeny štíty domů. V tištěných médiích bude kampaň otištěna např. v časopise Bravo, Dívka, Týden apod. Na rádiových stanicích běží krátký šot prezentující vzkaz kampaně mladým jejich jazykem. Na speciální webové stránce, na které právě jste, je možné také využít nabízenou spolupráci a objednat si pro sebe i své okolí zdarma trička se slogany kampaně, objednat si DVD s filmy, které mapují realitu zákroku umělého potratu, modely 12-ti týdenních plodů v životní velikosti, šňůrky na mobily, samolepky, náramky, tištěné letáky apod.

Co reakce dospělých?

Jsme si vědomi toho, že kampaň podnítí řadu diskusí mj. i v domácnostech, kde vyrůstají právě dospívající. Domníváme se, že tyto věci se mají řešit doma, a tak věříme, že my dospělí budeme umět dobře reagovat na otázky mladých a trpělivě jim nejen naslouchat, ale také vše vysvětlovat.

Není to předvolební tah?

Budeme upřímně řečeno velmi rádi, pokud si voliči uvědomí politické schéma jednotlivých stran a proudů, které mohou i díky přispění jejich hlasu ovlivňovat dění v naší zemi v dalších letech. Jsme připraveni na to, že se otázka umělého potratu může stát politickou otázkou a domníváme, že je to správné. I dnes reguluje umělý potrat zákon a to velmi volně. Proto by diskuse nad zákonodárstvím a jeho změnami neměla nikoho překvapit. Nejsme však politickou stranou ani hnutím, které by mohlo přímo ovlivnit výsledek voleb. Nejde nám ani o podporu žádné konkrétní strany. Jsme přesvědčeni, že otázka legislativy by měla jít napříč politickým spektrem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama