Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Polská studentka se oběsila kvůli sexuální šikaně

19. dubna 2007 v 17:19 |  ŠIKANA
Čtrnáctiletá studentka gymnázia v polském Gdaňsku se oběsila poté, co ji krutě šikanovala parta spolužáků. Při vyučování, v nepřítomnosti učitele, dívku svlékli, osahávali a vysmívali se jí. Vše si natáčeli mobilem.
Studentka utekla domů, kde ji později rodiče našli oběšenou.
Při vyšetřování vyšlo najevo, že když během hodiny polštiny profesorka opustila třídu, pět spolužáků chytlo 14letou Aňu, strhali z ní oblečení a pak před celou třídou předstírali znásilňování.

Dívce přitom nadávali a smáli se jí. Jeden z násilníků si celou asi dvacetiminutovou scénu natáčel na mobil.
"Když se učitelka vrátila, nikdo neřekl, co se stalo," napsal list Gazeta Wyborcza. Ponížená dívka ještě před návratem učitelky utekla domů, kde ji rodiče našli oběšenou.
Pět útočníků, které mezitím vyslechla policie, pocházelo stejně jako jejich oběť ze vsi Kielpin nedaleko Gdaňsku, kterou obývají zámožní farmáři z kašubské menšiny. Násilníci měli údajně na svědomí i výtržnosti, například zdemolování aut pedagogů po rozdání vysvědčení. To se však ututlalo bez přivolání policie.
Byla to dobrá zábava, říkají spolužáci
"Kluci se chtěli předvést. Byla to dobrá zábava. Nikoho nenapadlo, že to nevydrží," dozvěděli se reportéři od spolužáků předtím, než ředitelství školy pod hrozbou důtky zakázalo studentům hovořit s novináři.
Média se pozastavují nad tím, že škola dosud nepovolala na pomoc žádného psychologa. Školské úřady naopak obviňují média, že "dělají nezdravou senzaci".
Ještě před gdaňskou tragédií přišel vicepremiér a ministr školství Roman Giertych s kontroverzním nápadem vyloučit mladé výtržníky z řádných škol a zřídit pro ně speciální zařízení. Experti však pochybují o "sociálním vyloučení" jako té správné cestě k nápravě poměrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama