Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

O co tady jde?

19. dubna 2007 v 16:49 |  SVOBODA VOLBY
V Bravíčku, na barácích, billboardech - prostě všude možně je reklama "Žiješ, protože tě rodiče chtěli". Kdo za tím stojí?
Jedná se o informační kampaň občanského sdružení Hnutí Pro život ČR.
Proč?
To je jednoduché. Každý si tak může ovědomit, že tady nemusel být. Můžeš být tak trochu vděčný svým rodičům, že ti dali život a nechali tě narodit se. Každý třetí dopadl jinak.
Hm, to je drsný.
Život je drsný - zvláště k těm slabým, kteří se bránit ještě neumí. A jak rozhodneš o svých dětech ty?
Doufám, že stejně jako naši. Je ale opravdu nutné ukazovat, jak to vypadá, na billboardech, na ulicích? Není to trochu moc?
Podle toho, jak lidi zděšeně reagujou, tak ani netuší. Každý sice mumlá něco o svobodě volby, ale co ta svoboda obnáší, už neví.
Já vím, ale ukazovat to na ulicích, kde chodí lidi, co s tím nemají nic společného, které to nezajímá?
To je právě ono. Největší průšvih je, že lidi ve 21. století nezajímá, že je každý den zabíjeno cca 70 dětí dost krutým způsobem.
Ale chodí kolem toho i děti, a nejen malý, který to ještě nevnímají, ale i větší.
To je pravda. Není to ale pokrytectví starat se o to, aby žádné dítě nebylo zraněno pohledem na to, co někteří rodiče dělají svým dětem a stát to považuje za chvályhodné jednání odpovědného chování? Buď je to zlo a pak se k němu chovejme jako ke zlu, anebo je to dobro a pak se za to pokrytecky nestyďme.
Jsou ale situace, kdy si prostě rodiče nemohou dovolit dítě.
Opravdu si mylíš, že se v České republice musejí zabíjet děti, protože si je nemůžeme dovolit uživit? A pokud ano, není to hanba? Není na místě hledat ve společnosti jiné řešení než smrt toho, kdo se bránit nemůže? A konec konců, co stát dělá proto, aby se situace změnila?
Říká se ale přece, že se neví, jestli to je člověk nebo jenom shluk buněk?
To myslíš vážně? Potom, cos viděl, jak ten "shluk buněk" vypadá? Pokud ano, tak proč ty fotky rukou, nohou, páteří, žeber, atd. tolik rozčilují obhájce umělých potratů?
To jo, on to je člověk třeba až tak nějak postupně. Nejdřív mín a pak víc.
Tedy čím je člověk méně rozvinutější, tím je méně lidštější a zaslouží si menší ochranu?
Ano. To je přesně ono.
Takže dítě si zaslouží menší ochranu než puberťák? A puberťák než dospělý?
Hmmm. To je blbost. Nešly by ale ukazovat jenom ty pěkné fotky? Vždyť by ty strašné nahradily a účel by se splnil.
Fotky vývoje člověka jsou samozřejmě taky třeba. Dneska jsou ale zcela běžně dostupné a reklamní agentury jimi jenom hýří. Lidé si tu pěknou fotku ale nespojí s každodenní brutalitou schovanou za dveřmi gynekologií. Maminky nemají sílu říct partnerovi "ne, nepůjdu na potrat" jenom na základě toho, že se jim dítě líbí. Mnohem mocnější motivace je chránit vlastní dítě. Kdo by si uvědomil bestialitu nacismu, kdybychom neznali záběry z koncentračních táborů? To se nedá nahradit zveřejňováním krásných fotografií příslušníků židovského národa.
No jo, ale fotky z koncentračních táborů se neukazují na billboardech.
Kdyby vláda tvrdila, je to dobré nebo nezbytné zlo, bylo by naší povinností hloubku zla ukazovat a snažit se, aby toho lidé nechali. Nemyslíš?
Asi jo. Je strašný, že se to děje a musí se o tom mluvit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dryiad dryiad | 8. května 2007 v 20:22 | Reagovat

pozname to velmi dobre :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama