Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Lysohlávky

19. dubna 2007 v 17:27 |  DROGY

Lysohlávky

Vzhled: Malé, 2 - 10 cm velké houby podobné špičce, obsahují halucinogenní látky psilocybin a psilocin.
Způsob užití: perorálně
Doba účinku: účinky se dostavují do 1 hod. a trvají přibližně 4 - 5 hodin, poté začínají odeznívat. Tato fáze však může být, v souvislosti s osobními dispozicemi, různě dlouhá.
Projevy intoxikace: poruchy koordinace pohybů, vnímání času. Může se objevit deprese, úzkost, strach. Vyšší dávky vedou k poruchám ve vnímání prostoru (špatný odhad vzdáleností, směru), objevují se zrakové i sluchové iluze, halucinace. Mohou se objevit pocity pronásledování, strach, úzkost. Rovněž se může objevit přecenění svých schopností. Fáze odeznívání pak může vést k prohlubování úzkosti, narůstání strachu a neklidu.
Některá rizika: Časté užívání vede k trvalému poškození jaterních buněk (to může nastat i při jednorázovém požití většího množství), k poruchám koncentrace pozornosti, mohou se objevit psychické problémy různého stupně (od depresivních stavů až po závažná psychická onemocnění - toxické psychózy). Velkým rizikem je možnost předávkování (účinek drogy je dosti nepředvídatelný; toxicita látek v houbách se liší podle lokality). Postiženy jsou rovněž ledviny. V důsledku bouřlivého psychického prožívání v průběhu intoxikace hrozí riziko sebezabití či sebevraždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 namky ňam namky ňam | 28. srpna 2008 v 16:55 | Reagovat

dalbych si

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama