Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Lidi buďte tolerantní

12. dubna 2007 v 16:30 | Tezz |  AIDS
Dnes se mi do ruky dostal článek jistého nejmenovaného odborníka z oblasti zabývající se AIDS. Odpovídal v něm na otázku nějaké dívky, která se ptala zda je nějakým způsobem možný pohlavní styk s člověkem nakaženám HIV. A právě tento odborník začal vyprávět příběh o nějakém páru. Ona měla rozvinutý AIDS a plánovali si spolu založit rodinu. Prostě spolu chtěly mít dítě, tudíž nechráněný pohlavní styk, což by znamenalo ohrožení partnera a 30% pravděpodobnost, že bude i dítě infikované prostřednictvím matky. Zcela tento pár zkritizoval. Stavěl zde do popředí zákony, které pojednávají o povinnosti nešířit nakažlivé nemoci. Mluvil zde přímo o možné vraždě dítěte a nemohl pochopit fakt, že se nakažená dívka se svým partnerem nerozešla.
Nejmenovaný odbornít tím vůbec nepřipustil, že by mezi oběma partnery mohlo existovat jisté silné pouto nazývající se láska a to, že prostě chtějí být spolu a šťastní. Já chápu, že se odborník obává téměř 50% šance, že dívka nakazí partnera nebo dítě, ale překvapilo mě, že pár hned odsoudil aniž by poskytl nějakou radu či pomohl případ řešit. Jistě že je to Ruská ruleta, když spolu partneři z nichž jeden je postižen virem HIV udržují poměr. myslím si ale, že když oba dávají velký pozor a náležitě se chrání, nemůže se nic stát.
Hlavně bych ale chtěla upozornit na to, že existuje pro malé zlehčení případu tohoto páru umělé oplodnění. To odborník opomněl. Ano, dítě je stále v ohrožení, ale už to že partner zůstane uchráněn je věc, která situaci ulehčuje o půl problému.
Dále bych chtěla upozornit na jednu věc, která zajímá spoustu lidí. Existuje otázka jestli spolu mohou dva lidé nakaženi tímto nebezpečným virem udržovat sexuální styk. Je to složitější, spousta lidí se totiž domnívá, že když už jsou nakaženi o nic nejde, ale opak je pravdou. Jde-li totiž o partnery, kteří se nakazili každý někde jinde, má každý z nich maličko odlišnou formu HIV viru. Smíšení virových buněk by pak zapříčinilo mutaci a tím mnohem horší a nepředvídatelnější průběh nemoci. Tudíž se i nakažení partneři musí chránit!!!
Určitě je těžké rozhodování zda vůbec zůstat s nakaženým partnerem. Existuje tedy otázka zda může být láska tak pevná, aby tuto bariéru překonala. Určitě by ale měly být lidé tolerantnější a a neodsuzovat lidi v případě že chtějí zůstat spolu. Nakaženého proto, že riskuje přenos viru na partnere a toho druhého za to, že je blázen a snakaženým zůstává. I nemocní lidé mají právo dožít šťastně aspoň tedy podle možností. Není totiž nic horšího než nekonečná samota pro osobu, která ví, že se blíží konec a ví, že se nemá o koho opřít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Používáš při sexu kondom?

Ano, vždycky! 27.4% (29)
Většinou ano 14.2% (15)
Snažím se 5.7% (6)
Ani moc ne 13.2% (14)
Nikdy 39.6% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama