Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Fyzické a psychické důsledky užívání marihuany

17. dubna 2007 v 18:11 |  DROGY
PSYCHICKÉ DŮSLEDKY:
THC ovlivňuje celou řadu mentálních funkcí a neohrožuje pouze konzumenty Cannabisu.
Příklad: Americké námořnictvo zkoumalo chování osob na leteckých simulátorech. Piloti z povolání dělali již po vykouření jednoho jediného jointu s hašišem závažné chyby. Žádný z nich nebyl schopen posadit virtuální letadlo přímo na přistávací dráhu. Jeden z nich přistál pět metrů vedle ní. Všichni piloti však byli přesvědčeni, že jsou v dokonalé formě.
Cannabis omezuje výrazně vnímání reálného světa, i když skutečné halucinace se vyskytují pouze při velkých dávkách. Konzumenti nezvládají komplexní jednání. To, co subjektivně pociťují jako rozšírené vnímání, je ve skutečnosti jeho omezení, a i když si to přejí, nedokáží brát okolí takové, jaké opravdu je. Ztrácí pocit času, nezvládají činnosti určované časem a smysly. Máme nesčetné příklady nehod se závažnými následky včetně autohavárií, které lze připsat účinkům Cannabisu.
Cannabis patří do skupiny drog, které mohou kdykoli vyvolat i psychózy nebo jim podobné stavy ("Joint vyvolal u studenta šílenství", Jihoněmecké noviny, 2. srpna 2001).
Jak potvrzují chroničtí kuřáci konopí, patří k psychickým důsledkům dlouhodobé konzumace v první řadě poruchy koncentrace, snížená vnímavost, výpadky paměti a obecně obtíže při učení a soustředění (škola, studium).
Cannabis vyvolává navíc určitou ztrátu "hnacího motoru", která se u chronických konzumentů viditelně upevňuje. Jejími projevy jsou nedostatek zájmu, citová chudoba a otupělost (syndrom nedostatku motivace), často s vážnými důsledky pro povolání, rodinu a ostatní sociální vztahy.
Ke skutečně závažným důsledkům konzumace Cannabisu je nutno ovšem připočítat i zcela jiné aspekty:
1) Omamné drogy, jako je Cannabis, ničí schopnost postavit se problémům tváří v tvář a rešit je. To je také důvodem, proč určité nežádoucí pocity, na než se človek snaží s pomocí drogy zapomenout nebo je alespoň potlačit, zůstávají i po odeznění jejího účinku stále problémem, přinejmenším pro uživatele drog. "Bolest" se nezmenšuje, ale je ješte větší, a to přispívá k opětovné konzumaci drogy.
2) Všechny drogy vyvolávají pocit "high", který však prokazatelně ničí schopnost, prožívat radost i bez drog. Cannabis není v tomto směru žádnou výjimkou.
3) Cannabis trvale zatemňuje rozum. Vjemy jsou pro konzumenta zaznamenávány zkresleně nebo chybně v čase. Člověk si nedokáže na mnohé vůbec vzpomenout. Jeden z amerických expertů v oboru drog o tom píše: "Právě to je fatální účinek drog. Člověk se pokusí zmírnit bolestivý problém a namísto toho ztrácí v opojení jediný nástroj, který má pro jeho rešení."
4) Drogy jako Cannabis ničí kreativnost, schopnosti, vědomí - a cílevědomost. Tedy i životní motor.

Psychické důsledky a rizika konzumace cannabisu

 • Obtíže při učení, snížená kapacita vnímání a vybavování
 • Obtíže při koncentraci
 • Změny osobnosti, změny nálad
 • Nedostatek motivace, bezcílné jednání, ztráta zájmu
 • Ztráta přirozené radosti ze života
 • Psychózy, stavy podobné psychózám
 • Omezená schopnost uvědomění
FYZICKÉ DŮSLEDKY:
Poněkud neestetickou vlastností Cannabisu, která má však velmi závažné důsledky, je skutečnost, že hlavní účinnou látkou THC a více než 80 dalších tzv. cannabinoidů nelze rozpustit ve vodě, ale pouze v tucích. Tyto látky, které se vyskytují jenom v rostlinách Cannabis, se nerozpouštějí ani ve vodě, v krvi nebo v moči. Co to znamená? Znamená to, že se ukládají v těle a sice převážně v orgánech obsahujících tuky, jako je mozek a pohlavní žlázy (varlata, vaječníky), dále pak ve slezině, plicích a játrech.
Cannabinoidy zůstávají v každé tělesné buňce, která obsahuje tuk.
Jejich odbourávání je tak pomalé, že i příležitostný konzument má drogu neustále v těle. Jeden vykouřený joint lze v těle prokázat ješte po několika týdnech, u stálých konzumentů ještě po několik měsíců od okamžiku, kdy přestali s hašišem nebo marihuanou.
Užívá-li někdo drogu pouhý týden, začne tělo navíc tyto jedy hromadit v orgánech a tukových tkáních, kde se pak tvoří zásoba. O dlouhodobých účincích tohoto stavu zatím můžeme jen uvažovat.
CANNABIS A DÝCHACÍ CESTY
Při kouření Cannabisu dochází přibližně k 15krát silnějšímu podráždění horních cest dýchacích než při kouření tabáku. Riziko onemocnění rakovinou plic je 5 až 10krát vyšší než u kuřáků cigaret.
Stálí uživatelé často trpí chronickou bronchitidou, tedy zánětem cest dýchacích. Směs hašiše nebo marihuany s tabákem riziko poškození plic nezdvojnásobuje - je totiž čtyřikrát vetší. Při konzumaci takové směsi dochází k poškození dýchacích cest o celé roky a desetiletí dříve než při "pouhém" kouření tabáku.
CANNABIS A BUDOUCÍ ŽIVOT
Cannabis ovlivňuje výrazným způsobem zrání spermií. Při dlouhotrvající konzumaci jsou pravidlem deformace a změny buněčné struktury, tedy "zmrzačené" spermie. Již při požití malého množství THC ustává na 24 hodin tvorba mužského pohlavního hormonu testosteronu.
Cannabis je pravidelně spojován i s předčasnými porody, potraty a poruchami menstruačního cyklu. Za pravděpodobný je považován fakt, že konzumace Cannabisu v těhotenství působí trvalé poškození nervového systému nenarozeného dítěte a může vést k narození dětí s podprůměrnou velikostí a hmotností.
CANNABIS A MOZEK
Cannabis má masivní vliv na mozek a je spouštěcím prvkem četných, dosud neprozkoumaných chemických pochodů. Při rozsáhlých klinických testech s marihuanou na opicích druhu Rhesus bylo zjištěno poškození buněk ve všech oblastech mozku, částečně přímo dramatického rozsahu. Některá z těchto poškození způsobí, že tok informací se v mozku výrazně zpomaluje.
Víme, že pokusy na zvířatech nelze automaticky aplikovat na člověka. Víme také ale, že neexistuje problém týkající se lidského zdraví, který by se nejprve nezkoumal v laboratořích a pak na zvířatech. Takto získané poznatky jsou pevnou součástí dnešní lékařské vědy.
CANNABIS A DĚDIČNÉ POŠKOZENÍ
Cannabis je jednou z mála drog, které - přinejmenším při trvalé konzumaci - způsobují abnormální dělení buněk a velmi závažná dědičná poškození.
CANNABIS A IMUNITNÍ SYSTÉM
Existuje řada výzkumných prací, podle kterých, zejména po dlouhodobém užívání Cannabisu, dochází k trvalému poškození imunitního systému, závislého na bílých krvinkách. Důvodem je vlastnost THC, spočívající v oslabování funkce a schopnosti všech bílých krvinek bojovat proti cizím vlivům. "Ochranná armáda" tzv. T-lymfocytů například funguje tak, že obklíčí viry jakéhokoli druhu a rakovinné buňky a rychlým dělením vytvoří takové množství "vojáků", kteří vlastní převahou dokáží zničit nepřátelské cizí prvky. THC tuto schopnost dělení buněk omezuje. Místo 1000 "vojáků" - T-lymfocytů - je pro boj připraveno pouze 500.
To také vysvětluje skutečnost, proč chroničtí kuřáci konopí bývají zpravidla mnohem častěji nemocní než lidé, kteří se drogám vyhýbají. Stejně tak je zjištěno, že akutní i chronické obtíže z větší části či zcela mizí, přestane-li člověk Cannabis užívat. Tato fakta zjistili nejen lékaři a výzkumníci, ale především bývalí konzumenti.

Fyzické důsledky a rizika požívání cannabisu

 • Hromadění THC v mozku, varlatech, vaječnících, játrech atd.
 • Poruchy růstu u mladistvých
 • Bolesti v hrudním koši, bolesti hlavy, bolesti kloubů
 • Potlačení obranyschopnosti organismu
 • Abnormální spermie a vajíčka, poruchy menstruačního cyklu. Pět až desetkrát větší riziko rakoviny plic oproti kuřákům tabáku
 • Drastické zvýšení tepové frekvence, riziko srdečního infarktu
 • Poruchy z hlediska účinnosti vitaminů, dodávaných organismu
 • Závažná poškození celé dýchací soustavy
 • Dědičná poškození
 • Podezření na (trvalá) poškození mozku
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gibbet Gibbet | Web | 22. dubna 2007 v 10:25 | Reagovat

Pravda, pravda...většina sedí...

2 Velky nic Velky nic | 16. května 2007 v 20:54 | Reagovat

Jj,docela lituji ze jsem kdy zacal hulit je mi 16 a od svích 12

kourim tak 3-4 jointy za den..Prozívam si šílený psychicky muka!!

A proste vim ze s tim jentak prestat nejde!!!Takze pozor!!!Ale znam

taky lidi na ktery ma trava pozitivni ucinky..

3 Paprda Paprda | 17. května 2007 v 15:03 | Reagovat

Naprosto souhlasim velky nic...ale věř tomu, že i ty dobrý následky budou mít brzy špatný následky

4 Deniska Deniska | 28. září 2008 v 18:39 | Reagovat

Já si zahulim.. Tak jedno brko za 14 dní.. Hulim ráda.. Nemám proti tráwě absolutně nic.. Ae cigára?? NENÁWIDIM! Zkurwili mi žiwot..

5 Byvali Palic Byvali Palic | 17. května 2009 v 22:35 | Reagovat

Hulil sem 2 roky a od te doby co sem dostal prehul tak uz nehulim ale take stavy kdyz sem prestal huli nikomu nepreju nehulte ratsi

6 Lucka Lucka | E-mail | 12. července 2009 v 21:00 | Reagovat

jednou jsem zkousela kakao z travy a opravdu uz to nikdy nechci zazit,jemi 21 a nejsem zadny zacatecnik sem tam kdyz je prilezitost jsem si zahulila a vzdy mela dobry stav.ale ted byl to nekonecny pres 10 hodin stav ktery nemohl skoncit ani spat neslo,zpomela jsem zakladni veci jako je chuze,cteni apod.niceho jsem nebyla schopna.takze vsechny varuju huleni neni jen tak jak si kazdy mysli a to ze muzou byt po nem i nasledky deprese apod. je prvda.takze od te doby uz nic!!a vsem rikam az taky prestanou...

7 ja ja | 3. srpna 2010 v 8:19 | Reagovat

kdyz nekdo chce zacit hulit tak by si mel rozmyslet jednu vec-bud do konce zivota nebo vubec,ja sem hulil asi rok,a prestal jsem a za ty strasne stavy po tom to nestoji,piska mi od te doby v usich mam bolesti na leve pulce tela a boli me klouby,mel jsem bolesti hlavy a byl jsem takovy pomateny,dokonce me i boli oci,je to hnus!

8 Artist Artist | 27. prosince 2010 v 17:21 | Reagovat

Blbost, radši si nastudujte studie co nebyly placený federální vládou!

9 Roy Roy | 24. února 2011 v 22:52 | Reagovat

Každej si na to musí přijít sám, jinak neuvěří. ale už mě nebaví dívat se na trosky.

10 SunnyJea SunnyJea | 2. března 2011 v 12:05 | Reagovat

Nechápu proč na to je tolik negativity, vždyť konopí je léčivé... kolika lidem už pomohlo...

11 kropy kropy | E-mail | 16. května 2011 v 17:11 | Reagovat

Teď když tohle všechno čtu tak mě sere, že sem začal.. sice nejsem tak aktivní hulič dám si tak jednou za dva tejny i míň, ale stejně mě to sere.. třeba s těma spermieam to je fakt hnus!.. fakt na to radši serte :D

12 Tom Tom | 29. srpna 2011 v 22:57 | Reagovat

Na chvíli pomůže ,  po sléze se vrátí jako velká svině s následky na zdraví . vysrat se na to , život se dá prožít mnohem lépe než s nějakou zelenou kytičkou .

13 andrea andrea | 31. října 2011 v 19:51 | Reagovat

picovina jak hovado :D hulim minimalne jednou tydne a gymnazijni  vysledky mam vyborny,v zime  vzdy asi takv 4 mesice nehulim a zadny zly ,,stavy'' z toho nemam kdyz nehulim treba uz mesic :D uz jsou to dva roky co nehulim a furt nemam abstaky nebo podobny kraviny typicky u tvrdejch drog :) je jasny ze kdyz je clovek debil tak huli treba 3-4 brka denne ale rozumnej clovek to neprehani kdyz nechce aby byl vypatlanej )))

14 andrea andrea | 31. října 2011 v 19:52 | Reagovat

dva roky co hulim **

15 lol lol | 9. prosince 2011 v 8:23 | Reagovat

mužu mít nějakou z těchto poruch po dvou sklech maryhuany ?

16 Ondrej Ondrej | 6. srpna 2012 v 20:12 | Reagovat

Mam 14 raz som zafajcil travu ...a tie stavy ... nikdy s tym nezacinajte ... vazne ... niekoho to "lieci" ale mna to nevyliecilo vobec skor dodrbalo ... nikdy si tu zelenu vec uz do ust nedám ...

17 Marek Marek | 21. ledna 2013 v 20:12 | Reagovat

Čau, je mi 14 a chtěl bych zkusit trávu... kamarád mi sehnal malýho jointa a ta tráva není zrovna něak moc drahá... normální šunt... chci se zeptat jak mi potom bude... má někdo z vás zkušenosti ?

18 Honza Honza | 5. března 2013 v 21:56 | Reagovat

Můj příběh:
Bylo mi 12 když jsem si skusil poprvý marihuanu (trávu, ganju řikejte si tomu jak chcete), tenkrát to byl, řeknu pěknej stav, nebyla to nějáká sračka takže mě to celkem skolilo, ale nevim jestli sem byl jedinej (od nás asi jo) vždycky když sem se zhulil musel sem si lehnout a odpočívat jinak mi bylo nevolno/blbě, strašný to bylo, jednou sem se ve škole poblil a měl sem štěstí že to neřešila sociálka, podruhý sem měl otřes mozku když sem se praštil do hlavy o zeď pač sem šel na záchod a probral sem se na zemi, nikdo to keštěstí neviděl tak sem měl kurva z pekla štěstí, pak to teprve začalo bejt ostrý, nazval bych to "cesta do pekla", stav kdy sem prožíval muka, deprese jako svině, kurva těžký stavy, nechtěl sem vůbec žít, zkusil sem se podřezat ale nevyšlo to keštěstí, pak mě zachránil poslední zbytek rozumu kterej byl ve mě, dal mi cestu k lepšímu životu, přestal sem s tim, moc si z tý doby nepamatuju akorát vim že vypadla elektrika a neměl sem příležitost se zhulit protože by mě rodiče načapali (byla vysoká pravděpodobnost) tehdy sem se nezhulil, druhej den sem si řek že se na to vyseru a s úspěchem se to povedlo, prošel sem si peklem, a myslel sem že není spáteční cesta, ale stojim tady, a pořád slyšim srdce tepat, nikomu z vás, vůbec nikomu to nepřeju, trvalí následky? myslíte si že nejsou když přestanete? ale jsou ! stres, občas kurva silný deprese ale nevzdávám, vždycky se dokážu postavit na  nohy a pokračuju, občas příde den kdy mě z ničehonic začne nehorázně bolet hlava, ale pak to přejde, prošel sem si peklem a nikomu to nepřeju, vyserte se na trávu, radši děte šukat, užívejte si života děcka, život je dar kterej si přece nechcete zkurvit ;) !

19 Sári Sári | 14. března 2013 v 16:08 | Reagovat

Jedinej důsledek, kterej na mě nesedí,je ztráta kreativity. Tý mám ted naopak víc. Ovšem ten zbytek je přesnej. Hlavně ty bolesti hlavy a ztráta životního motoru.

20 aaa aaa | 13. července 2013 v 2:59 | Reagovat

Kebyze viem co to spravy nikdy by som s tym nezacal, nikdy! Myslel som si ze to je ako alkohol ze sa z toho vyspim a pohoda ale je to inak zalezi ako na koho. Zacalo to na strednej vyskusal som jedneho fina a proste bol som spokojny nic mimoriadne sa nedialo smial som sa stale proste uplne mega fakt mi bolo fajn ale

21 aaa aaa | 13. července 2013 v 3:03 | Reagovat

Asi po tyzdni som to chcel vyskusat znova bol som s kamosmi v lese a dal som si dva finy a nic tak som siel s kamosmi dalej a stvalo ma ze sa nic nedeje tak som si dal dalsie dva a nic sadol somsi na taky pen a zrazu akoby som presiel z reality do sna mal som taky strach ako nikdy obraz sa zmrstoval zvatsoval zmensoval... po pol roku som prestal

22 aaa aaa | 13. července 2013 v 3:05 | Reagovat

Zistil som neskor ze to ma asi trvale nasledky stavy prisli sem tam aj ked som nic nemal aj po tom pol roku ale casom to nebolo take silne a teraz mam uz len stale akoby otupene zmysli .... zrejme mam z toho derealizaciu

23 Budlajzník Budlajzník | 4. listopadu 2013 v 5:23 | Reagovat

[4]:Denisko pravdu díš.. já třeba marihuanu užívám čistě z lékařského hlediska. Cigarety jsem kouřila bohužel nějaký ten pátek, ale jsou to jen hřebíky do rakve a ještě to zatraceně obtěžuje okolí. Cannabis mi pomáhá proti třesu rukou. Tohle je velice nenávistivá stránka vůči cannabisu až bych řekla zbytečně. Ale nenutím... cháápu :-)

24 Miriam Miriam | E-mail | 1. října 2014 v 10:33 | Reagovat

Ahoj  te lidičky mam uz nejake ty skusenosti Cannabis,HULULA jsem kazdy den asi 1gram az 2gramy za den bylo mi fajn pomahalo mi to na me asma atd....ale taky jsem zila stakym hnusnym clovekem ktery me pritom jeste podporoval ale to ja nevedela me to bavilo hulit mela jsem svuj svet ale kdyz jsem vyrizovala tak jo taky jsem si zahulila brko a lajsem ale tetkom JSEM se uplne odstehovala mam manzela ktery je zasadne proti a by jsem hulila a ja to pro neho udelala bo laska je silnejsi ale tet asi po 6mesicich citim priznaky hulini boleni tela kloubu hlavy nervozni unava a taky prot jsem i potratila určite kvuli tomu co se semnou deje muj muz je hodne trpelivy taky si snim ovsem povdidal ale mam radu nehulte tolik co ja protoze jsou pak priznaky vseho

25 Josef Josef | E-mail | 1. dubna 2015 v 14:47 | Reagovat

[24]: Ahoj Mirian jsem tet natom tak jako ty akorád víc příznaku hulil jsem deně možná víc jak ty úplnej magor tet se nedokážu pochopit jak jsem dokázal toho tolik sprostředkovat za 1 rok a půl už měsíc ležím v postely pač mám ty příznaky strašně bolestiví totiž měsíc spět jsem dostal přehul s pěti prásku a dostal jsem snový stav hruza  byl jsem v tom snu ještě další pár dní ale nejvíc se tě chci zeptat zdá tohle vše odezní a bude vše zas ok děkují za odpověď s pozdravem Josef..

26 Anelka Anelka | 12. dubna 2016 v 16:10 | Reagovat

[7]:ahoj mam to iste dalo sa to dokopy alebo nie?

27 Ondrejicek Ondrejicek | E-mail | 18. května 2016 v 1:55 | Reagovat

Zdravim vsechny.kourim marihuanu uz pres trinact let, z toho deset let pravidelně kazdy den minimálně dve brka... Všechny tyto následky co se tu píšou jsou pravdivé, coz o to. Ale v prvni rade zalezi na charakteru člověka... Ns každého to ma jine ucinky... Na sobě pozoruji lehke zhorseni paměti, stačí pamet trochu cvičit a neni to tak zle... Dalsi vec, jsou emoce, ktere jakoby zmizeli... Dam priklad, miluju bmw a kdyz jsem si koupil sve prvni, vubec jsem nemel radost nic. Jako by mi to bylo jedno.co se tyce motivace. To opravdu opet záleží na charakteru cloveka.. Staci nebyt debil, uvedomit si priority.. Závislost se projevuje u me spatnou naladou kdyz nejsem zhulenej, tot vse.. Zadne psychozy, zadne deprese,.. Ale kdyz vim ze mam jit do práce nebo ze za hodinu pojedu nekam autem tak si proste nezahulim a vydrzim to v pohode. Naopak moje sestra (18)si po prve dala babovku z trávy a od te doby ma depresy, úzkost.. Jak říkám záleží na člověku, s kazdym to udělá neco jinyho... Stačí nebyt debil a trávu nebrat jako prioritu...

28 Ondrejicek Ondrejicek | E-mail | 18. května 2016 v 2:14 | Reagovat

[27]:zapomel jsem napsat ze největší zkáza je to u me na zdravotním stavu. Ne psychyckym ale fyzickým... Sice kourim 10 cigar denne do toho, ale po tech letech mam chronickou bronchytidu. A caste záněty nosních dutin a pro zuby to taky není nic dobrého. Musim pravidelně jist pomeranče, vitamíny  podporovat imunitu a bejvam nemocný max jednou do roka. A kdyz jsem nemocný na nemocenské, většinou je to zanet prudusek :D tak po celou dobu si jointa odpustim pac vim ze bych tomu jen pohorsil... Dalsi vec je to ze si travu vypěstuji sam a nekupuji ji. To pak jdou vsechny prachy do huleni a pak nezbyva treba na opravy auta, na živobytí ard...

29 Ondrejicek Ondrejicek | E-mail | 18. května 2016 v 2:38 | Reagovat

Jeste jedna vec :D co se tyce mýtu ze marihuana je startovací droga pro tvrdsi drogy. Ze uz proste někomu trava nestačí tak sáhne po necem tvrdším a spadne do toho... On to mýtus uplne neni. Neco na tom pravdy bude. Ale opet zalezi na typu a charakteru dane osoby. Me osobne po nekolika letech, po pravidelném užívání jsem si na travu proste zvyknul a nedava to co na začátku, ale nidky v zivote jsem ani nepomyslel ze bych presel k něčemu jinemu co dava lepsi stavy.. Jasne parkrat jsem sezral par houbicek. Tak jednou do roka ale tim hasne. Nidky v zivote sem neměl pervitin, heroin a podobne chemicke sracky. Hnusí se mi a amam k nim veliky odpor. Nenavidim injekční stříkačky. A s lidma co uzivaji tvrde drogy se nestykam. Nepripadaji mi mene cenni ale proste nic mi to nerika. A vic jak deseti letech užívání marihuany spise přemýšlím ze toho nechama ne ze přejdu k necemu jinými.... To se týká alkoholu, jsem abstinent, nesnáším tvrdéj, pivo si dam jednou za tyden po obede... Proste zalezi na cloveku, na dědičných předpokladem adt. Kdyz se ale podivam zpetne, tak si myslím ze byla chyba s tim kdy začínat... Myslim ze sem mohl mit jiny život, treba ne lepší ale jiný. Kazdemu bych doporučil se trave vyhnout. Ale v dnesni dobe kdy na základní skole berou ganju jako cigára je to těžké. Hodne zalezi na kolektivu a svych kamarádech. Ale nikomu nic nevycitam, byla to moje volba s tim zacinat

30 ??? ??? | 9. února 2017 v 15:28 | Reagovat

zajímalo by mě z jakého zdroje autor čerpal a kolik mu tak +- bylo, když sepisoval tuto snužku výmyslů a neúplných informací. Jo a zaměření autorova vzdělání s úrovní vzdělání.Podle odhadu tak Kuchař-grafik s maturitou.

31 ??? ??? | 9. února 2017 v 15:32 | Reagovat

Autorem je učitelka v mateřské škole .... to hodně vysvětluje.

32 ZilliamSmobe ZilliamSmobe | E-mail | 22. července 2017 v 13:15 | Reagovat

theodore roosevelts version cialis
http://cialis.withoutdoctorprescriptions.com - cialis without doctor prescription
  cialis generic 5mg if this is your first visit be sure to check out the faq by clicking the link a
<a href="http://cialis.withoutdoctorprescriptions.com">cialis without a doctor's prescription
</a> - trackback from your own site cialis
best price generic cialis

33 Niki Niki | 8. září 2017 v 1:10 | Reagovat

Větší sračku jsem nečetla 😂

34 ZillysEnasy ZillysEnasy | E-mail | 13. října 2017 v 12:38 | Reagovat

viagra pills cheap help
http://viagrawithoutdoctorprescr.com - viagra without a doctor prescription usa
  viagra online us pharmacy
<a href="http://viagrawithoutdoctorprescr.com">viagra no prescription
</a> - scifil viagra tadalafil
viagra compatibility with other medication

35 Ramonzkiz Ramonzkiz | E-mail | 15. října 2017 v 6:15 | Reagovat

generic cialis uk suppliers
http://cialiswalmartusa.com - cialis over the counter at walmart
  buy cialis in romania
<a href="http://cialiswalmartusa.com">generic cialis at walmart
</a> - viagra, cheap viagra, cheap viagra online, cialis ,cheap cialis ,online viagra ,online pharmacy, cialis online, cialis generic, cheap cialis noprescription, cheap cialis with no prescription, cheap viagra online,online pharmacy,
cialis content management powered by cutenews

36 Briamjag Briamjag | E-mail | 19. října 2017 v 3:33 | Reagovat

viagra generic date new posts
http://viagrawithoutdoctorprescr.org - viagra without a doctor prescription
  viagra from canada online pharmacy powered by invision power board
<a href="http://viagrawithoutdoctorprescr.org">viagra without a doctor prescription
</a> - buy online shop female viagra
viagra 2 dollars 18 cent special offer

37 Johny Johny | 25. listopadu 2017 v 13:29 | Reagovat

Kravina.. kouřím trávu 10 let a nikdy sem nepocítil ani jeden z těchto následků co se píše nahoře snad jen lehké a pro mě postradatelné zhoršení krátkodobé paměti. Vždy jsem byl tak trochu nervák a od té doby co si dám zelenou cigaretku denně tak pohoda.. moje klady pro užívání je fantastická chuť k jídlu, velmi kvalitní spánek a nadměrná tvořivost spolu s vynikajícím smyslem pro rodinu a přátelé.. ŽIJTE V MÍRU

38 Daniel Daniel | E-mail | 6. prosince 2017 v 11:06 | Reagovat

To co zde autor blogu píše jsou nesmysli které namají reálný základ a takřka vše je dle vědeckých studií přesně naopak , jediné v čem má pravdu je že při intoxikaci THC člověk ztrácí pojem o čase , a nezvládne složité úkoly vyžadující pozornost , zhoršuje pozornost a krátkodobou pamět ale V dlouhodobém hledisku napomáhá prevenci parkinsna a alsheimra , působý pozitivně proti rakovině ,infarktu ... a.d Daniel V.

39 Gsssmqgteedly Gsssmqgteedly | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 23:11 | Reagovat

credit debt management
<a href="https://xxepayday.com/">online payday loans direct lenders</a>
bad credit payday loans uk
<a href=https://xxepayday.com/>cash advance usa</a>

40 RokDreara RokDreara | E-mail | Web | 30. ledna 2018 v 17:45 | Reagovat

generic viagra 100mg http://genericonlineviaqra.com/ ok’

41 Čičinka Čičinka | E-mail | 15. února 2018 v 13:00 | Reagovat

Podle komentářů tady koukám skoro každý dlouhodobý uživatel trávy se tomu článku akorát vysmál.... Si zřejmě nevšiml, že přesně takovou reakci na komentář o negativním vlivu užívaní konopí ten článek popisuje. Což přesně ještě jednou potvrzuje pravdivost napsaného... Nehulič pochopí, hulič ať se neobtěžuje.. Opravdu smutné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama