Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Falšování údajů z gynekologií

19. dubna 2007 v 17:04 |  SVOBODA VOLBY

FALŠOVÁNÍ ÚDAJŮ Z GYNEKOLOGIÍ?

Přestože umělé přerušení těhotenství není vážnou operací, jedná se o operaci se všemi odpovídajícími zdravotní dopady, včetně smrti. Tyto informace jsou však u nás zatajované. Když se ÚZISu (Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR) nehlásí dokonce ani případ, kdy pacientka zemře při umělém přerušení těhotenství přímo na sále, jak se mohou hlásit mnohem méně závažné komplikace?

NSP Tábor, gynekologické oddělení, 20. leden 2003

Andrea měla vrozenou srdeční vadu, v roce 2003 jí bylo 19 let. Dva dny po maturitním plesu, 20. ledna ráno, šla místo do školy do nemocnice. Mamince jen řekla, že jde do nemocnice. Měli jenom ji. Zamlčela proč. Její přítel šel s ní a přemlouval ji, aby si dítě nechala. Trvala na svém. V narkóze jí selhalo srdce. Po dvou hodinách zavolali primáře - už bylo pozdě. Úmrtí se nikam nehlásilo.

Vyšetřování ministerstva vnitra prokázalo, že při potratu dívka zemřela, ale vše bylo v pořádku - byla údajně varována. Potrestán nebyl nikdo. Po Andree zůstala ve třídě pouze maturitní fotografie.

Falšování statistik z gynekologií?

To, že se při operacích umírá, se stává. Je ale neomluvitelné, že toto úmrtí nebylo hlášeno v přehledu ÚZIS. Podle oficiálních statistik u nás v roce 2003 ani v jiných letech nikdo v souvislosti s umělým potratem nezemřel. Kolik obětí si umělý potrat v naší zemi ročně vyžádá? To nikdo neví. Ani po vyšetřování ministerstva se zfalšované statistiky nezměnily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama