Člověk pánem tvorstva a zkázou života!!!

Co vlastně Zemi čeká?Zima nebo Horko?

11. dubna 2007 v 19:45 |  GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ A SKLENÍKOVÝ EFEKT
Máme-li věřit alespoň teoriím, které přežily tvrdou oponenturu a také zkoušku časem, probíhá v současné době na planetě období tzv. klimatického optima, které je charakteristické relativně stabilním a teplým počasím s mírně rostoucí teplotou. Zakrátko (měřeno ve stovkách let) však může být tato pohoda náhle ukončena nástupem (malé) doby ledové. Odpovídá tomu dnešní vysoká úroveň mořské hladiny a také globální teplota, která je o necelý 1 °C nižší než před poslední malou dobou ledovou kolem roku 1350. Racionálněji orientovaní ekologové si toho jsou vědomi a argumentují, že dnešní hromadění skleníkových plynů v ovzduší zvyšuje teplotu a přibližuje tak chvíli, kdy se planetární klimatický systém zhroutí do nové doby ledové.
Zdůrazněme, že tento postoj je velmi vlídný, neboť vyjadřuje odpovědnou a sympatickou obavu o budoucnost. Také výzva ekologů nepálit nazdařbůch megatuny fosilií a ponechat je raději v zemi zasluhuje uznání - až se doba ledová stane skutečností, budou se hodit.
No...budou se hodit...to se ještě uvidí. Každopádně já osobně nevím zda bych dala přednost zimě nebo vedru. Umrznout nebo se usmažit zaživa. Radši bych umřela v sedmdesáti letech přirozenou smrtí...možná to nebude tak drastické a nová doba ledová či horká nebude znamenat takovou katastrofu. Stále je tu to možná a já stále musím myslet na úspěšný filmový snímek Den Poté!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BundyTad BundyTad | 24. prosince 2009 v 23:13 | Reagovat

Jediný co čeká tuhle zemi je apokalypsa!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama